Sağlık

Akciğer Temizliği için Doğal Çözüm

Bağışıklık sistemimiz vücudumuza giren farklı bakterilerin saldırılarına karşı savunma ve savunma yapar. Vücuttaki diğer çeşitli doku ve organlardan oluşur ve birlikte bu yabancı cisimlerle savaşırlar.

Akciğerler muhtemelen en önemli organlardan biridir. Solunumdan ve oksijen tasarrufundan sorumludurlar. Ciğerlere girdikten sonra, oksijen kan dolaşımına taşınır ve vücudunuzdan taşınır.

Mukus Oluşumu ve Akciğer Sorunları

Nazal mukus, havadaki istenmeyen parçacıkların burnunuzdan vücudunuza girmesini önlemek için filtre görevi gören berrak, yapışkan bir sıvıdır. Vücudunuzun savunmasının doğal bir parçasıdır, ancak bazen fazlasıyla üretilebilir. Nazal mukusun aşırı yaygın nedenlerinden bazıları alerjik reaksiyonlar, alerjik olmayan rinit, enfeksiyon ve yapısal anormalliklerdir.

Mukus tükendiğinde çoğu zaman, ancak biz veya çocuklar soğukla ​​mücadele ettiğimizde solunum tüplerimizi tıkama eğilimindedir ve daha ciddi bir sorun olabilir. Mukus üretimindeki artış hava yollarını tıkayabilir ve zatürree gibi akciğer enfeksiyonlarına yol açabilir.

Bağışıklık Sisteminin Önemi

Bağışıklık sistemi bizi enfeksiyon ve hastalıklardan korur. Uygun sağlığı korumada önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücuda zarar veren herhangi bir dış hastalık ile ilgilenir. Virüsler, bakteriler, parazitler ve bakterilerden oluşabilecek çeşitli riskleri tanır ve bunlar ile vücudun kendi sağlıklı dokuları ve bakterileri arasında ayrım yapar. Bağışıklık sistemi, virüslere ve hastalıkların mikroplarına karşı savaşmak için gönderilen hücreleri üreten ve koruyan lenf düğümlerini içerir.

Sürekli çevresel saldırı altındayız. Bizi sağlıklı tutan şey, bağışıklık sisteminin gücünden başka bir şey değildir. Güçlü bağışıklık sistemi bu mikroplara karşı savaşır ve korunmamızı sağlar. Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar bu hastalıkları daha kolay yakalayabilirler.

Vücudumuzu korumak ve ana koruyucusu olan bağışıklık sistemini güçlendirmek önemlidir. Neyse ki, vücudunuzun bağışıklık sistemini artırabilen ve ciğerleriniz için harika şeyler yapan bir içecek var.

Bağışıklığınızı Destekleyen Sihirli İçki

malzemeler

  • 1 su bardağı yulaf
  • 100ml bal
  • 100ml su

Talimatlar

  1. Yulafları suyla çalkalayın ve 1 bardak bal ve bir bardak suyla karıştırın (100 ml kapasiteli bir bardak kullanın).
  2. Karışımı birkaç dakika kaynatın ve bir gece beklettikten sonra bırakın.
  3. Sabahın erken saatlerinde içki süzün ve bir cam şişe içinde saklayın.
  4. Karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz ve bütün hafta boyunca dayanır.

kullanım

Bu içeceğin 30-40 ml’sini aç karnına 40 gün boyunca tüketin. Ardından, 15 günlük bir mola verin ve 40 gün boyunca tedaviyi tekrarlayın. Çocuklarınızın da kullanabileceği güvenli, doğal bir çözümdür.

Bu içecek bağışıklık sisteminizi artıracak ve boğazınızdaki ve ciğerlerinizdeki aşırı mukoza gelişimini ortadan kaldıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu