Bitkisel Tedaviler

Bir bardak zerdeçal bir saat boyunca koşmak kadar iyidir

Zerdeçal, bin yıl boyunca kullanılan sayısız tıbbi özelliklere sahip olağanüstü bir baharattır. Bazı kanser türleriyle savaşmak, hafızayı artırmak ve bakteri ve iltihaplarla savaşmak için kullanılmaktadır.

Yine de yakın zamanda yapılan bir çalışma, kalp sağlığını iyileştirmede fiziksel egzersizden daha etkili olabileceğini keşfetti!

Yani, Amerikan Kardiyoloji Dergisi tarafından yayınlanan bir çalışmada zerdeçal özü, kalp krizi riskini% 56’ya kadar etkili bir şekilde azaltabilir.

Ek olarak, başka bir çalışma zerdeçal tüketiminin veya takviyelerin kullanımının, kardiyovasküler sağlığı iyileştirme açısından aerobik egzersiz ile benzer etkiler sağladığını ortaya koydu.

Araştırmacılar, bir zerdeçal tutamının, kardiyovasküler sistemde yürüyen bir saatlik koşu veya tempolu bir yürüyüş kadar etkili olduğunu bulmuşlardır.

Zerdeçal güçlü tıbbi nitelikleri için ana  aktif madde, kurkumin. Bu bileşik baharata sarı renk verir ve özellikle menopozdaki kadınlarda kalp sorunları yaşadıklarında vasküler fonksiyonu arttırır.

Zerdeçalın bu yararlı özelliklerini nasıl kullanacağınız:

  • Çalışmalar, 8 hafta boyunca 150 mg zerdeçal ekstresi alarak kalbin işlevinin geliştirilebileceğini göstermiştir.
  • Günlük baharat bir çay kaşığı alın, yoksa zerdeçal özü kapsül kullanabilirsiniz
  • Öğünlerinize bir tutam ekleyin, çaylar, tatlılar veya zerdeçal suyu için.

Mağazalarda satılan zerdeçal tozu, yalnızca% 2’sini içerdiği için kurkumin bakımından düşük olduğuna dikkat edin. Kardiyovasküler sistemdeki şaşırtıcı sonuçlarına rağmen, düzenli egzersiz ve fiziksel aktiviteyi takviye kullanımı ve zerdeçal alımı ile değiştirmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu