Sağlık

Boy Uzatma Egzersizleri – Boy Uzatma Hareketleri

on dönemlerde boy uzatma tekniklerinde çeşitlilik artmıştır. Ülkemizde ve yurt dışında birçok araştırma yapılıp daha kolay metotlar geliştirilmeye devam ediliyor. Boy uzatmaya cerrahi müdahaleler olduğu egzersizlerde bulunmaktadır.
Cerrahi müdahale gerektiren durumlarda ortopedi ve travmatoloji dalında kullanılan ilizarov yöntemi yer alıyor. Bu metot sadece boy uzatmanın yanı sıra doğum sırası ve sonrasında oluşan deformasyonların giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Mutlaka başarılı hekimlerin kontrolünde yapılmalı ve takibi sağlanmalıdır.

Ebetteki daha pratik yöntemlerle boy uzatma arasında yer almaktadır. Bilinen egzersizleri uygulayabilirsiniz. Basketbol oynamak spor yapmakta bu egzersizlere dâhildir.
Bir diğer yöntemde kemik içerisine çivi yerleştirilmesidir. Bu yöntem günlük 1mm uzatma olarak hedeflenmektedir. Bu yöntem yatan hastalar tarafından fazlaca tercih ediliyor.

Boy Uzatma Hareketleri

Boy uzatma yöntemlerinde televizyon ekranlarında tanıtımı yapılan doğal gıda takviyelerde etkili olabiliyor. Fakat bu durum kemik dokusunun gelişimini tamamlayan kişilerde etkili olmayabilir. Daha çok gelişme çağındaki gençlerin tercih etmesi önerimizdir. Bu ürünlerin kullanımı sırasında uzman bir hekime başvurmalı gerekmektedir

Boyunuzu uzatmak için bazı egzersizler yapabilirsiniz. Ama yapacağınız egzersizler çok ağır olmamalıdır. Çoğu insan egzersiz diyince sporun her dalını yapmakta ama bu onlara yarardan çok zarar getirmektedir. Bizde bunu düşünerekten sizler için bazı basit egzersizler hazırladık;

Koşu
Günde yaklaşık olarak 5 kilometre koşun. Koşarken ayak bileklerinize ağırlık takın. Ağırlığı 2 kg ile başlayın, 5 kg’a kadar artırın.

İp atlama
Her gün 400 kere ip atlayın. Bu sayıyı yavaş yavaş artırın. Günde 1000 veya 2000 kere ip atlamayı hedefleyin.

Mekik
5 kg’lık jimnastik topu ile mekik çekin. Her gün 50 mekik ile başlayın ve zamanla günde 1000 kereye kadar yükseltin.

Barfiks
Barfiks çekin. Günde 15 barfiks ile başlayın zamanla günde 100 adet yapmaya çalışın.

Asılı kalma
Bir demir çubuktan tutunun ve 2-3 dakika havada asılı kalın. Bu süreyi zamanla 10 dakikaya çıkarın. Bunun gibi gerilme hareketleri kasların ve kemiklerin uzamasına neden olur.

Uzamak İstiyorum Besin Takviyesinin İçeriği;

Naturel Kakao, Yağsız Süt Tozu, Naturel Keçi Boynuzu Çekirdeği Tozu, Buğday Nişastası, Şeker, Mineraller (magnezyum karbonat,dipotasyum fosfat, çinko sülfat) Vitamin karışımı (vitamin C, niasin, vitamin D, pantotenik asit, vitamin B6, vitamin B1, folik asit)

Tavsiye Edilen Kullanım Yaş Aralığı;

14 – 28 Yaş Arası Kullanıma Uygundur…

Uzamak İstiyorum Besin Takviyesi Kullanım Talimatı;

Tek Kullanımlık paketlerde bulunan Besin takviyesini (10gr) bir bardak Süt ile karıştırınız ve her gün aksamları yatmadan önce içiniz, Soguk yada Ilık sütle içilebilir.

Yan Etkileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler;

*Aşırı kullanımı halinde alerjik bünyelerde ciltte kızarklığa sebep olabilir.
*İçeriğindeki herhangi bir bitkiye alerjisi, Duyarlılığı olanlarda kullanılmasını önerilmemektedir.
*Kullanmış Olduğunuz Reçeteli ilaç varsa Doktorunuza Danışmalısınız.
*Hamile ve emziren bayanlarda kullanılmamalıdır.
*Herhangi bir hastalığı önleme veya tedavi amacıyla kullanılamaz.
*Rutubetsiz ortamda, Çocukların erişemeyecekleri ve Ambalajında muhafaza ediniz.

*Beklenmeyen bir etki görüldüğünde ürün kullanımı kesilerek doktorunuza başvurunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu