Yaşam

Bu Bitki İle Toksinleri Evinizden Uzaklaştırın

Evinizdeki havayı filtrelemek istiyorsanız, pahalı elektrikli hava temizleyicileri satın almanıza gerek yoktur. Hava doğru bitkiler ile filtrelenebilir. Yaygın iç mekan bitkileri, iç mekan hava kirliliğinin yükselen seviyelerine karşı mücadelede değerli bir silah sağlayabilir. Bu tesisler, potansiyel olarak zararlı gazları emmede ve evlerdeki, kapalı alanlardaki ve ofis binalarındaki havanın temizliğinde yararlıdır.

NASA, eviniz için seçtiğiniz bitkilerin bir fark yarattığı sonucuna varmıştır. İşte iç mekan ortamınızı daha temiz hale getirecek en iyi tesislerden bazıları.

Tüm toksinleri evinizden çıkaracak ve oksijen bombası sayılacak bitki Aloe Vera bitkisidir.

Aloe Vera bitkisi

Bu bitki, temizlik maddelerinde bulunan kirletici kimyasalları yok eden, bakımı kolay bir bitkidir. Karbondioksit, karbon monoksit ve formaldehit emilerek havayı temizler. Ayrıca, evinizde zararlı kimyasallar yüksek seviyede olduğunda, bitki sizi bilgilendirmeye devam edecek şekilde kahverengi lekeler geliştirecektir.

Aloe Vera’nın yanı sıra, kullanabilirsiniz ficus. Bu tesis bol miktarda ışık gerektirmez ve havayı başarıyla temizler. Bu bitkiye dikkat edin, çünkü yaprakları ve bitkileri zehirli olduğu için çocukların ve evcil hayvanların yakınında tavsiye edilmez.

Sarmaşık olarak da adlandırılır Şeytanın Sarısı hava temizleme yetenekleriyle ünlü bir başka bitkidir. Bu en iyi hava temizleme tesislerinden biridir, çünkü formaldehit emer. Aynı zamanda alerji veya astım semptomlarını iyileştirir. Bu bitkiye karşı dikkatli olun, çünkü evcil hayvanlar ve çocuklar için toksiktir, bu yüzden onu erişemeyeceği yerlerde tutmaya çalışın.

Yeşil Zambak veya kurdele çiçeği, NASA tarafından formaldehit çıkarmada harika ilk 3 ev tipi bitki arasına yerleştirilir. Havadaki formaldehit, stiren, karbon monoksit ve benzinden toksinleri emme özelliğine sahiptir.

Estragon veya Çim yılanı neredeyse yok edilemez ve hayatta kalması için çok ısrarcı. Toksinleri yok eder ve bu bitkinin evinde oksijen eksikliği olmaz. Oksijen saflığını arttırır. Bu bitki geceleri oksijen yayarken aynı anda karbondioksit alır – nefes alırken doğal olarak ürettiğimiz bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu