Diyet

Göbek Eriten Bitkiler Nelerdir ?

Maydanoz ve funda yaprağı göbeğinizi eritip sizi zayıflatır

Balıkotu : Matabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya destek olur.

Frenk soğanı : fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar ve sindirim teşvik eder.Hafif acı soğana benzeyen tadının sebebi ise içinde olan yağlardır.

Kekik : Sindirim sorunlarında vücuda iyi gelir metabolizmanızın daha iyi çalışmasını sağlar , bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar.

Yeşil Çay : Hem daha sağlıklı kilo vermenize hemde bölgesel zayıflamada yardımcı olur.Kansere karşı savaşır korunmanızı sağlar.Günde 3-4 bardak yeşil çay tüketmenizde bir sakınca yoktur.

Funda Yaprağı Çayı : Funda çayı metebolizmanızı hızlandırıp kilo vermenizde yardımcı olur, fakat 20 dakikadan fazla kaynatmadan tüketeniz gerekmektedir.Her gün 3 fincan funda yaprağı çayı bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar.

Maydanoz : Hemen hemen her diyette bulunan maydanozun suyunu içerek göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız mümkündür.

At kuyruğu : İdrar söktürücü etkisi vardır.Yağ dokularının erimesine yardımcı olur.Fazla kullanımı zararlıdır.

Safran Çayı : Sindirimizi düzenleyici etkisi vardır , yemekte aldığınız yağ alımını azaltıcı etkisi vardır , metebolizmanızın hızlı çalışmasını sağlar.Sporla birlikte tüketildiği zaman bölgesel zayıflamada çok etkisi vardır.

Rezene : Zayıflamada en çok kullanılan çaylardandır.Yakıcı ve tatlımsı bir tadı vardır.Anason tadı verir.Mide ve hazımsızlık sorunlarında çok etkili faydaları vardır.Rezene çayı gaz ve sindirim problemlerine çok iyi etki eder , idrar sökücü bir bitkidir.
Göbek eritmede faydalı bir karışım sunmak istiyorum sizlere

Malzemeler

4 çay kaşığı yeşil çay
2 çay kaşığı funda yaprağı
2 çay kaşığı rezene
2 çay kaşığı kekik

Hazırlanışı : Tüm malzemeleri büyük bir bardak sıcak suyun içine koyun ve demlenmeye bırakın.5-6 dakika sonra bitkileri süzgeç yardımıyla süzerek dışarı alın.Bu çayı çok soğutmadan ve tatlandırıcı ilave etmeden içmelisiniz.Düzenli olarak hergün 2 bardak bu karışımdan içerek göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu