Sağlık

Kalp Krizi öncesi vücut bu 9 Uyarıyı veriyor

Hepimiz bir hastalığı önlemenin tedavi etmekten daha iyi olduğunu biliyoruz. Bu, her hastalık için geçerlidir ve kesin semptomları tam olarak bilmiyorsanız çok önemlidir. Böylece, bugün size insanların genellikle görmezden geldiği bazı belirtiler sunacağız ve bunlar kalp krizi geçirme olasılığını gösterebilir. Onları tanıyorsanız, kendinize daha iyi bakabilirsiniz.

9 yaklaşmakta olan kalp krizi belirtileri

1. Yorgunluk

Başlıca belirtilerden biri yorgunluktur. Kadınlar bu belirtiyi erkeklerden daha fazla yaşıyor. Bilmeniz gerekir fiziksel ve zihinsel efor yorgunluk neden olmaz, gün bittiğinde rahatlarlar. Yani, bu belirti kalp krizi gösterebilir. Bazen, yatağınızı yapmak veya duş almakta zorluk çekebilirsiniz.

2. Karın ağrısı

Mide ağrısı, sıkıntılı mide veya şişkin karın, kalp krizinin en sık görülen semptomlarından biridir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda ortaya çıkabilirler. Genellikle, bir kalp krizinden önce, mide ağrısını hafifletir ve sonra tekrar olur. Fiziksel olarak gerginseniz, ağrılar daha da kötüleşebilir.

3. Uykusuzluk

Uykusuzluk, kadınlarda erkeklerden daha fazla görülür. Kalp krizi veya inme ile bağlantılıdır. Ayrıca, endişe ve unutkanlık izler. Semptomlar uykuyu sürdürme, uykuya dalma, erken uyanma ve mide bulantısı ve gerginlik hissidir.

4. Dispne

Bu, nefes almayı başaramadığı hissi olan nefes darlığı anlamına gelir. Bu hem erkekler hem de kadınlar için olabilir ve genellikle kalp krizinden altı ay önce olur. Açıkçası, kalbinizde bir şeyin doğru olmadığı bir uyarıdır. Bu nedenle, kendinizi daha hafif, titreyen ve yeterince hava ve nefes darlığı alamıyormuş gibi hissedersiniz.

5. Saç Dökülmesi

Kalp problemlerine gösterilen bir başka belirti saç dökülmesidir. 50 yaşın üzerindeki erkekleri etkiler, ancak kadınlar da tehlikede olabilir. Artan kortizol seviyesi genellikle kel kafalığa bağlıdır. Bu nedenle, başınızın üstünden saç kaybediyorsanız dikkatli olmanız gerekir.

6. Aritmi

Aritmi, genellikle panik atak ve endişe ile takip edilen kaçırılmış bir kalp atışı anlamına gelir. Genellikle beklenmedik bir şekilde kadınlara olur. Düzensiz kalp atışı veya artmış kalp atış hızı olabilir. Bununla birlikte, özellikle ateroskleroz durumu olan durumlarda beden eğitimi nedeniyle kalp atış hızı da artabilir. Bu düzenlilik genellikle bir veya iki dakika kalır. Daha uzun süre kalırsa, biraz baş dönmesi ve aşırı yorgunluk hissedeceksiniz. Bu durumda derhal doktorunuzu arayın.

7. Aşırı Ter

Kalp krizine işaret eden ilk işaret olağandışı terlemedir. Her zaman olabilir ve genellikle kadınlarda bulunur. Bazen menopoz semptomları ile karışır. Ayrıca terli cilt, grip veya yapışkanlık yaşayabilirsiniz. Geceleri çok ıslak olabilir, ıslak çarşaflarla bile uyanabilirsiniz.

8. Göğüs Ağrısı

Göğüs ağrısı hem erkek hem de kadınlar tarafından yaşanabilir. Erkeklerin bu semptomu görmezden gelmelerine gerek yok. Kadınların yaklaşık% 30’u aslında bundan etkileniyor. Bu tip acı her iki elde, özellikle de solda olur. Ayrıca, alt çene, boyun, omuz, hatta karın. Aynı zamanda kısa veya uzun olabilir.

9. Üst Sırt Ağrısı

Bu ağrı genellikle kalp krizine işaret eder. Omuz bıçaklarının arasında gerçekleşir.

Risk faktörleri nelerdir?

Kalp krizinin en sık görülen risk faktörleri obezite, sigara ve fiziksel aktivite eksikliğidir. Bununla birlikte, bunlar birçoğu. Yine de, gerçekten önemli olan başka faktörler var, ancak insanlar fark etmiyor. Örneğin:

  • Erkekler kulak kanalında kıllanma yaşayabilir.
  • Yürürken, baldır kaslarında hafif bir hassasiyet yaşarsınız.
  • Gözünüzün iç köşesinde sarı lekeler var.
  • Kulak Memesi Kırışıklığı

Ne yapmalısın?

Bu semptomların bazılarını fark ederseniz, doktora gitmeniz gerekir.

İlaçlar aynı zamanda kalbin işlevini yerine getirmeye yardımcı olabilir ve hayatta kalma konusunda size daha büyük bir şans verebilirler. Sonuç olarak, kalp krizi için hazırlıklı olmak istiyorsanız sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Artık problemleri bildiğinize göre, daha dikkatli olmalısınız. Ayrıca, sigara da içmemelisiniz. Daha sağlıklı beslenin, kolesterolü izleyin ve stresi azaltmak için düzenli olarak egzersiz yapın. Tek bir hayatın var, o yüzden sonuna kadar yaşa!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu