Bitkisel Tedaviler

Keten Tohumu Faydaları

Çoğu zaman birçok hastalığın ve hastalığın önlenmesi ve tedavisi söz konusu olduğunda, mukus, parazitler ve dışkı plaklarının bağırsaklarını temizlemek yeterlidir. Yani, yaklaşık 70 yıl boyunca, insan bağırsakları yaklaşık 100 ton yiyecek ve 40 bin litre sıvı işliyor. Yani, mide yaklaşık 15 kg dışkı birikimi ve zehirli atık biriktirir.

Bu şekilde kanımız zehirlenir ve vücut zarar görür. Kötü metabolizma ve sık sık kabızlık, toksin birikimlerinin temel göstergelerinden biridir. Ayrıca, diyabet, obezite, zayıf kilo, böbrek ve karaciğer yetmezliği, görme ve işitme sorunları, cilt problemleri, tırnak ve saç problemleri vb. Vücut detoksifikasyon ihtiyacının göstergelerinden sadece bazılarıdır.

Bağırsaklarınızı temizlemenin doğal bir yolu da tüketmektir. 1 ila 3 yemek kaşığı keten tohumu unu. Bu tohumların yardımı ile bağırsaklarınızı toksinlerden, bakterilerden, dışkı birikintilerinden vb., Bağırsak mikroflorasına zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Ayrıca, bu tohumların tüketimi ağırlık normalleşmesini teşvik eder ve yağları yakar. Ek olarak, lipitlerin metabolizmasını olumlu yönde etkiler.

Bu nedenle, keten tohumu unu, vücudun toksinlerini emer ve uzaklaştırır ve vücuttaki kolesterol seviyelerini başarıyla azaltır.

Keten tohumu  aşağıdaki şikayetlerde nasıl kullanılır

Aşağıdaki koşullardan muzdaripseniz, aşağıda belirtilen temizleme yöntemini uygulamalısınız:

  • Üst solunum yolu mukus zarlarının iltihabı, gastrointestinal sistem, gastrit, kolit, mide ülseri ve duodenum ülseri
  • İdrar yolu hastalıkları
  • Sistit
  • şişmanlık

Yöntem

Kahvaltı yerine, aşağıdaki karışımı 21 günlük bir süre için tüketin:

1st hafta: 100 ml kefir ile karıştırılmış 1 çorba kaşığı keten tohumu unu

2nd hafta: 100 ml kefir ile karıştırılmış 2 çorba kaşığı keten tohumu unu

3rd hafta: 150 ml kefir ile karıştırılmış 3 yemek kaşığı keten tohumu unu

Keten tohumu unu bulamıyorsanız, her zaman kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ancak birkaç gün un hazırlamayın, çünkü tohumların kalitesi düşebilir. Bunun yerine, her gün yeni bir karışım hazırlayın.

Ek ipuçları

Bu yöntemi takip ederken, günde en az 2 litre su içmelisiniz. Ayrıca, optimum sonuçlar için, bir miktar bal ile karıştırılmış ılık su tüketin.

Temizliğin yıllık yapılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu