Sağlık

Kırmızı Reishi Mantarının Zararları Nelerdir

reishi mantarı zararları

JAPONYA DAHİL HİÇ BİR ÜLKEDE BU MANTARA İLAÇ VEYA BESİN OLARAK HİÇ BİR RUHSAT VERİLMEMİŞTİR.SATICILAR KANSERLİLERİ KANDIRARAK ÖLÜMLERİNE NEDEN OLUYORLAR. KANSER, HEPATİTLER, SEDEF VE DİĞER KARACİĞER HASTALARININ SORUNLARINI ARTIRIYOR.ŞİFA VERİCİ BİR MADDE OLARAK KABUL EDEN HERHANGİ BİR ÜLKE YOKTUR. ALINAN BİR RUHSAT BELGE DE YOKTUR. EĞER VAR İSE BUYURSUN YAYINLASINLAR DA HEP BİRLİKTE GÖRELİM…BÖYLE BİR İZİN YOKTUR.GÖSTERDİKLERİ İZİN BELGESİ ŞİFASI İLE İLGİLİ DEĞİLDİR.AMBALAJ YAPTIKLARI YER İLE İLGİLİ AALDIKLARI SIRADAN İMALAT BELGELERDİR.BU MANTARI HİÇ BİR ZAMAN İLAÇ GİBİ SATAMAZLAR.

SATICILARIN YALAN REKLAMINA BAKIN

“Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından kansere karşı tek doğal ilaç olarak kabul edilmiştir.” diyorlar…
Öyle mi? Haydi gösterin bakalım web sitenizde böyle bir resmi yazıyı da inanalım!

“EFSANEYE GÖRE ŞİFALI İMİŞ, İMPARATORLAR YERMİŞ” DİYEREK SAF İNSANLARI KANDIRIP, ZEHİRLİ BİR MADDE VEREREK ONLARIN HAYATLARI İLE OYNUYORLAR!

EVET, EFSANEYE GÖRE İMPARATORLAR KULLANIRLARMIŞ AMA, BUNUNLA SEVMEDİKLERİ KİŞİLERİ YAVAŞ YAVAŞ ZEHİRLİYORLARMIŞ VE ÖLDÜRÜYORLARMIŞ.BİZ DE BÖYLE OKUDUK EFSANEYE GÖRE…

AYRICA TÜRKİYE , ARTIKBU DEFA DA DÜNYADA “EFSANEYE GÖRE İLAÇ (!) SATAN” İLK ÜLKE OLDU…

1 YILDAN BU YANA YOĞUN REKLAMLARI YAPILAN BU MANTARI BAZI KANSER HASTALARI REKLAMLARA İNANARAK SATIN ALDILAR, KULLANDILAR VE ŞİFA BULMAK YERİNE VÜCUTLARINA, GRAM GRAM BU ZEHİRİ YÜKLEDİLER…

EĞER BİZİM, REİSHİNİN İLAÇ OLMADIĞI KONUSUNDAKİ İDDİAMIZDAN BİR ŞÜPHENİZ VARSA:
SAĞLIK BAKANLIĞI İLAÇ VE ECZACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE VEYA TARIM BAKANLIĞINA TELEFON AÇARAK VEYA MAİL GÖNDEREREK BU KIRMIZI REİSHİ VE ÜRÜNLERİNİN RUHSATLI BİR İLAÇ OLUP OLMADIĞINI SORUP GERÇEĞİ ÖĞRENİNİZ. KANDIRILDIĞINIZI ANLAYACAKSINIZDIR.

DÜNYANIN HİÇ BİR ÜLKESİNDE, BU MANTARA VERİLMİŞ NE BİR TEK İLAÇ OLARAK RUHSAT VARDIR, NE DE FAYDASINI GÖREREK, BU MANTARLA HASTALIKTAN KURTULAN BİR TEK HASTA İNSAN…SİZİ KANDIRIYORLAR…

YETKİLİLER, İLAÇ OLMAYAN BİR MADDENİN YAYGIN ŞEKİLDE REKLAM YAPILARAK İLAÇ OLARAK TANITILIP SATILMASINA ADETA GÖZ YUMUYORLAR. ÇÜNKÜ GÖRMEMİŞ OLAMAZLAR.BUNLARIN DERHAL TOPLATILMASI GEREKLİDİR.

BU OLAY TAMAMEN TİCARİ BİR NİYETLE YAPILMIŞ VE YAPILMAKTA OLAN AÇIK ŞEKİLDE ŞARLATANLIKTIR.DOĞRUDAN DA, ÇAY, EKSTRAKT, SIVI VEYA TABLET OLARAK HİÇ BİR ŞEKLİNE REİSHİ KIRMIZI MANTARIN KULLANILMASINA RUHSAT VERİLMEMİŞTİR. DÜNYADAKİ TÜM DEVLETLERİN SAĞLIK KURUMLARI BU MADDEYE İLAÇ OLARAK RUHSAT VERMEMİŞTİR.

HATTA İÇERİĞİNE BU MANTARIN ÖZÜNÜN DE GİRDİĞİ BİR İLAÇ 2002 DE
FDA (A.B.D. İlaç ve Gıda Dairesi) TARAFINDAN DENENMİŞ VE ÇOK TEHLİKELİ GÖRÜLEREK KISA SÜREDE YASAKLANMIŞ VE TÜM ECZANELERDEN VE DEPOLARDAN BU TEHLİKELİ ZEHİR İÇEREN İLAÇ TOPLATILMIŞTIR.
İLAÇ OLARAK TANITILIP SATILMASI TÜM ÜLKEDE YASAKLANMIŞTIR.

HASTALIKLARDA RUHSATSIZ VE KANITSIZ BİR MADDEYİ İLAÇ OLARAK
TANITIP SATMAK ÇOK TEHLİKELİ OLDUĞU KADAR, FAYDA VERMEDİĞİ
HALDE ÇIKAR TEMİN EDİLMESİ DE AÇIK DOLANDIRICILIK SUÇUDUR.

Kaynak: www.dogaltedavi.net

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu