Sağlık

Koşmadan veya Koşmadan Göbek Yağını Yakmanıza Yardımcı Olacak Egzersiz

Günümüzde, kelime kardiyo kesinlikle hayalinizdeki bedene ulaşmanın en etkili yolu değildir. Aslında, direnç eğitimi aradığın cevaptı.

Alkolsüz yağlı karaciğer hastalığı olan 53 hastayı kapsayan bir çalışmaya göre, direnç egzersizi kas kütlesini ve yağsız kütleyi önemli ölçüde arttırdı. Ayrıca, bu tür bir egzersiz aynı zamanda yağlı karaciğer, demir ve insülin seviyelerini de düşürmüştür. Bu nedenle, bu çalışma bu tür bir egzersizin, alkolik olmayan yağlı karaciğer hastalığı olan hastalarda metabolik sendromu iyileştirdiğini kanıtlamıştır.

Farklı egzersiz türleri hakkında birçok bilgi var ve hangi türün sizin için ideal olduğuna karar vermek bazen zor.

Bununla birlikte, bu makalede kesinlikle EN İYİ egzersiz hakkında bilgi okuyabilirsiniz. Bunları yapmak size hiçbir şeye mal olmaz, ancak vücudunuzu tonlandıracak ve sıkılaştırmalısınız.

Kilo Vermek için En İyi 10 Egzersiz

1. Squat

Ağız kavgası, popo ve bacaklarınızı şekillendirebilen temel bir hareket içeren popüler bir egzersizdir. Vücut ağırlığı ağız kavgası daha zordur. Alıştırmada halter eklemek, temel sürüme hakim olduktan sonra deneyebileceğiniz, çömelmenin ileri bir aşamasıdır. Ağız kavgası nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyin:

2. hamle

Bu egzersiz kıçınızı ve hamstringsinizi tonlandırmanıza yardımcı olacaktır. Diz ağrısı çekiyorsanız, akciğer yerine glüten köprüsü yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için videoya bir göz atın:

3. Yukarı itin

Push-up egzersiz, üst orta bölüm ve triceps için etkilidir. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

– Yüzünü yere yatır ve yere yat. Ellerinizi kolunuzun gövdesinde yaklaşık 36 inç uzağa yerleştirin.
– Sonra göğsünle yere kadar inene ve teneffüs edene kadar alçalt.
– Nefes verirken başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.
– Kısa bir mola verin ve tekrar mümkün olduğunca aşağı indirin.

4. Yukarı Çekin

Bu egzersiz belinizi ve pazı koymanıza yardımcı olan en önemli egzersizlerden biri olarak kabul edilir. Kilonuzu destekleyebilecek bir bar bulmalısınız. Elleriniz sizden uzağa bakacak şekilde bir çekme işlemi yapılır.

İşte bu alıştırmayı nasıl yapacağınız:

– Tutma çubuğuna sahip bir çubuğu alın ve tamamen aşağı asın.
– Sonra, çeneniz çubuğun üstünde oluncaya kadar kendinizi yukarı çekin ve duraklayın.
– O zaman, tamamen aşağı indirin.
– Bir dakika bekle ve başka bir ayar yap.

5. Tahta

Bu, sırt ağrısını önleyen ve hafifleten enine karın da dahil olmak üzere tüm çekirdeği içine alan son derece etkili bir egzersizdir. Tahta pozisyonunu bir dakika tutmaya çalışın.

6. Örümcek Tarama

Bu alıştırma çekirdeklerinizi güçlendirecek ve aynı zamanda kalçalarınızın hareketliliğini artıracaktır.

7. Yukarı / Aşağı-Yukarı Tahta

Bu şaşırtıcı egzersiz triceps'leri hedef alacak ve koltuk altı noktasını kaybetmenize yardımcı olacaktır. Tüm egzersiz boyunca sağlam bir tahta tutmalısınız.

Bunlar talimatlar:

– Kalçalarınla ​​hareketsiz bir tahta pozisyonuna başla.
– Sırtınızı her seferinde bir kolla dirseğe indirin.
– Yarı yolda, ön kolunuzu değiştirin, böylece diğer omuzunuzu ellerinize bastırırken güçlendirin.

8. Burpee

Bu egzersiz tüm büyük kas gruplarını etkiler ve kalbinizi pompalar. Bu egzersizi yapmak, diğer kardiyo egzersizlerinden daha fazla karın yağ yakmanızı sağlar. Ayrıca, herhangi bir zindelik seviyesine değiştirebilirsiniz.

9. Patenci

Bu egzersiz kalp yarışınızı yapacak ve ayak bileği ve diz dengesini iyileştirmek için idealdir. Maksimum kalorili yanma için kolayca değiştirebilirsiniz.

10. İp Atlama İpi

Atlamak koşmanın mükemmel bir alternatifidir ve tonlarca kalori yakmanıza, kollarınızı ve bacaklarınızı tonlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, ipi yana fırlattığınız ve hareketlerden geçerek ip atlıyormuş gibi yaptığınız bir "hayalet" atlama işlemini deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu