Sağlık

Magnezyum İnme, Kalp Hastalıkları ve Diyabete Karşı Korur

Magnezyum İnme, Kalp Hastalıkları ve Diyabete Karşı Korur
Magnezyum İnme, Kalp Hastalıkları ve Diyabete Karşı Korur

Muhtemelen vücudunuzun sağlıklı olması gereken tüm vitamin ve mineralleri zaten biliyorsunuzdur. Onlar C vitamini, kalsiyum ve demirdir. Bununla birlikte, birçoğu magnezyum gibi bir şekilde unutulur. Magnezyum aslında diyabete yardımcı olmak da dahil olmak üzere pek çok sağlık yararı sunabilir. Vücudu güçlendirmenize, yorgunluğu hafifletmenize ve moralinizi yükseltmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, doğru tür yiyecekleri yerseniz, magnezyumun size sağlayabileceği bazı avantajları sunacağız.

Magnezyum Diyabet ve Daha Fazlasıyla Nasıl Yardımcı Olabilir?

1. Yüksek Basınç Yönetmeliği

Kan basıncını sabit tutmak istiyorsanız, günlük diyetinize biraz magnezyum eklemeniz gerekir. Yüksek tansiyon ile gelen sorunları ve acı çekmekten kaçınmanın mükemmel ve doğal yolu budur.

2. Depresyon ve Diğer Ruh Hal Sorunları

Magnezyum eksikliği, aslında depresyonun nedeni değildir, ancak kullanırsanız, zihin durumunu iyileştirir ve ruh halinizi arttırır. Ayrıca anksiyete gibi sorunlar magnezyum ile tedavi edilebilir. Doğal olarak, en iyi seçenek profesyonel yardım aramaktır, ancak magnezyum seviyelerini artırmak da iyi bir fikirdir.

3. Migren Baş Ağrıları

Eğer migren hastalığınız varsa, magnezyumun onlara etkili bir şekilde davranabileceğini bilmelisiniz. Birçok araştırmacı, aslında magnezyum denemek için baş ağrısı çeken insanlara öneride bulunuyor.

4. Diyabet ve Kardiyovasküler Hastalıklar

Genellikle, magnezyum eksikliği, diyabet ve kardiyovasküler hastalık riskinde artışa yol açabilecek insülin direncine bağlanmıştır. Bunun olmasını önlemek istiyorsanız, magnezyum seviyelerini sabit tutmanız yeterli. Bu aynı zamanda kan şekeri seviyesini de kontrol altında tutar.

5. Kemik Sağlığı

Özellikle kadınlar için kemik sağlığı çok önemlidir. Magnezyumun yarısı kemiklerde depolanır ve ayrıca daha güçlü ve sağlıklı kemikleri teşvik etmek için kalsiyum ve D vitamini ile sinerji içinde çalışır. Ayrıca, vücudunuzda yeterince magnezyum varsa, sizi osteoporoz ve benzerleri gibi kemiklerle ilgili olabilecek sorunlardan koruyacaktır.

Ayrıca, vücutta yeterince magnezyum varsa, sizi osteoporoz ve benzeri durumlar gibi kemikle ilgili çeşitli sorunlardan da koruyacaktır.

6. Kanser Azaltma

Aslında, vücutta magnezyum artarsanız, kolorektal kanser riskini% 13'e kadar azaltacağının bir kanıtı var. Ailenizde kanser olup olmaması önemli değildir, magnezyumun güçlendirilmesi her zaman iyi bir fikirdir.

Magnezyum Takviyesi Ek Yararları

 • Enerji seviyelerini yükseltir
 • Sinirleri yatıştırır ve rahatlamayı teşvik eder
 • Uykuyu uyandırır ve uykusuzluğu giderir
 • Kabızlık giderir
 • Kas ağrısı ve spazmları hafifletir

Magnezyum Takviyesi Çeşitleri

 • Magnezyum Şelatı: Çok emilir ve doğal olarak gıdalarda bulunur
 • Magnezyum sitrat: kabızlığı tedavi etmek ve sindirimi iyileştirmek için kullanılır. Aşırı alındığında müshil etkisi olabilir
 • Mag Klorür Yağı: sporcular tarafından çoğunlukla enerjiyi artırmak, yaraları iyileştirmek ve kas ağrısını hafifletmek için kullanılır
 • Magnezyum Glisinat: İçinde eksik olanlar için önerilen yüksek oranda emilebilir magnezyum
 • Mag Threonate: yüksek derecede emilebilirliğe sahiptir
 • Magnezyum Orotat: Bunlarda kalp için iyi olan orotik asit var.

Gördüğünüz gibi magnezyum çok yararlı ya da sağlığınız, bu nedenle onu diyetinize dahil etmeye çalışın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu