Hastalıklar

Maya Enfeksiyonu

Maya enfeksiyonlarının bitkisel ve ev ilaçları ile tedavisi, sık sık enfeksiyonu iyileştirebilirken, kronik yeniden doğumlar yaşam tarzı değişikliklerini gerektirebilir. Yoğurt ve sarımsak gibi ev ilaçları maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için ucuz ve oldukça etkili yöntemlerdir.

Vajinal mantar enfeksiyonlarına, doğal olarak oluşan bir mantar olan Candida albicans neden olur. Bir şey (antibiyotikler, stres veya diyabet gibi), maya ve diğer organizmalar arasında bir dengesizliğe neden olduğunda, maya çoğalır ve enfeksiyonun tüm yanma, kaşıntı sefaleti ile sonuçlanır. Yılda dörtten fazla enfeksiyon, altta yatan neden için arama yapmayı özellikle önemlidir.
Maya Enfeksiyonları için Ev Çareleri
Evde tedaviler anında rahatlamaya yönlendirilir, ancak yaşam tarzı değişikliklerini içeren ve vücudu detoksifiye eden bütüncül bir yaklaşım daha kalıcı kontrol sağlayabilir. Vücudun doğal bakterilerindeki bir dengesizlik mantar enfeksiyonuna neden olduğundan, sağlıklı bir diyet gelecekteki salgınların sıklığını azaltmalıdır.

yoğurt
Yoğurt Lactobacillus acidophilus içerir, sağlıklı vajinalarda bulunan bir bakteridir ve mayayı hidrojen peroksit üreterek öldürür. Kaliteli bir yoğurt alın, vajinaya yerleştirin ve çalışmaya başlarken neredeyse anında rahatlayın.

acidophilus
Bu ev ilaç sistemi dengelemek ve kontrol dışı maya mantarını öldürmek için çalışır. Kadınlar kapsülleri günlük olarak ağız yoluyla alırlar. Bazıları, doğrudan vajinada kullanmak için tozu kapsüllerden alır.

Yaşam Tarzı Değişiklikleri
Kronik sağlık sorunu olan insanlar, mantar enfeksiyonlarına karşı daha hassastır. Bir anti-aday diyet, şeker, abur cubur ve yiyecek katkılarını diyetten alarak yardımcı olabilir. Antibiyotikler birçok mantar enfeksiyonuna neden olur, bu nedenle daha sağlıklı olmak ve daha az antibiyotik almak daha az mantar enfeksiyonu anlamına gelmelidir.

Maya Enfeksiyonları İçin Bitkisel Çözümler
Çoğu bitkisel ilaç, mantar enfeksiyonlarına karşı etkili olmalarını sağlayan doğal antifungallerdir. Sarımsak en sık kullanılan bitkisel tedavi yöntemidir.

Sarımsak
Sarımsak, hafif ve orta dereceli maya enfeksiyonlarını temizlemek için başarıyla kullanılan, doğal bir antifungal içerdiği için bitkisel bir tedavidir. Bir bütün, taze soyulmuş sarımsak dişi (veya sarımsak kapsülü) vajinaya yerleştirilir.

Çay ağacı yağı
Çay ağacı yağı, Avrupa çapında maya enfeksiyonları için doğal bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Bu etkili antifungal bitkisel ilaç, duş başlığı olarak veya doğrudan vajinada kullanılabilir.

Aloe Vera
Bu bitkisel ilaç, serinletici bir rahatlama sağlar (çabucak giden ilk rahatsızlıktan sonra). Deri veya aloe vera jeli olmayan bir yaprak yaprağı eklenir.

Evde mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için doğal ilaçlar kullanmanın en etkili yolu tedaviye erken başlamaktır. Evde yapılan tedavileri, bitkisel ilaçları ve yaşam tarzı değişikliklerini birleştirerek bütünsel bir yaklaşım kullanmak, mantar enfeksiyonlarının sıklığını büyük ölçüde azaltmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu