Sağlık

Monsanto'yu DESTROY EDEN VE DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR patenti aldı!

Arkadaşlarınızla yararlı bir şeyler paylaşmak istiyorsanız, bu makaleyi paylaştığınızdan emin olun. Burada okuyacakların gezegenimizi farklı şekillerde değiştirme potansiyeli var.

Monsanto kesinlikle bu bilgiyi radardan uzak tutmak isteyecektir ve bu yüzden sizi paylaşmanızı ve burada okuyacağınız şeylerin farkında olmanızı teşvik ediyoruz.

Monsanto'yu DESTROY EDEBİLEN VE DÜNYAYI İSTENEN DEĞİŞTİREBİLEN patenti aldı

Yaklaşık dokuz yıl önce Paul Stamets patent almayı başardı. Paul Stamets, dünyadaki en iyi mikologlardan biri olsa da, bu patent kitle iletişim araçları için ilgi çekici değildi. Peki, bunun nedeni ne? Böcek ilacı endüstrisinin liderlerine göre, patentte “yıkıcı bir teknoloji” var. Tabii ki bu, bu keşiflerin pestisit endüstrisi üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceği anlamına geliyor.

Peki, Stamet'ler tam olarak ne keşfetti? Ünlü mikolog, böceklerin mahsullerden uzak durması için doğanın yarattıklarını kullanmanın bir yolunu buldu. Bu birçok insanın akıllı böcek ilacı dediği bir keşif.

Bu akıllı böcek ilaçlarının yardımı ile insanlar 200 binden fazla böcek türünü güvenli ve uzun ömürlü bir şekilde kontrol edebiliyorlar. Çözüm çok basit – mantar.

Stametler bunu entomopatojen mantarları kullanarak yapabilir (adından da anlaşılacağı gibi – böcekleri yok eden mantarlar). Spor üretimini engellemek için bu mantarları değiştirir. İlginç olan, böceklerin bu mantarları sevmesi, onları yemesi ve mantarların kendilerine dönüşmeye başlamasıdır.

Monsanto'yu DESTROY EDECEĞİNİZ ve Dünyayı Değiştirebilecek Patentin Sahip Olduğunu 1

Birçok uzmana göre, bu patent mahsul yetiştirme tekniklerinde gerçek bir devrim yaratabilir. Bu ancak keşif dünyaya yayılırsa mümkün olabilir.

Bugün bitki yetiştirme sürecinde pestisitlerin kullanımını kabul etmek, doğanın kirlenmesi gerektiğini kabul etmektir ki hayatta kalabilmek için kesinlikle doğru değildir. Bu tehlikeli teknikleri artık kullanamıyoruz. Mesela, arıları olmayan bir dünyayı hayal etmeniz mümkün mü?

Chaga – Ölümsüzlük Mantarı, Tüm Otların Kralı

Gezegenimizin etrafındaki tarlalarda kullanılan Monsanto'nun yarattığı kimyasal çözümler, doğrudan arıların yok olmasından kaynaklanıyor. Dünyanın dört bir yanından bu ürünlerin kullanımını yasaklayan çok sayıda ülke var, ancak hala bunları kullanan birçok çiftçi var. Gezegenimizi engellemek için yeni teknikler denemek çok önemlidir.

Monsanto'yu DESTROY EDEBİLEN VE DÜNYAYI DEĞİŞTİREN Patenti Sahip Oldu 2

Monsanto, yılda yaklaşık 16 milyar dolar gelir elde eden bir şirket olduğundan, bu soruna bir çözüm bulmalarını beklememelisiniz. Medyayı susturmak için bu kârın sadece küçük bir miktarını kullanıyorlar.

Ancak, organik ve biyoaktif gıda yetiştirmenin ve kullanmanın avantajları hakkında makaleler ve kitaplar okuyarak ve GDO'lu mahsullerden kaçınarak, büyük şirketler yakında gerçek bir çözüm aramaya başlayacak. Aşağıdakiler, Stamet’in patenti hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bağlantıların bir listesidir.

2008'de Stamets'in TedTalks videosu: 6 Mantarın Dünyayı Kurtarabilmesi İçin 6 Yol

Repeace Üzerinden

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu