Sağlık

Pirinç Detoksu

Doğu’da idrar yolları hastalıkları veya eklemlerde tuz birikmesi olduğunda pirinç detoksu temizlenme işlemleri uygulanır. . Bu detoks ile vücuttan toksinler uzaklaştırılır , metabolizma hızlanacaktır , kilo verdirir , şişlikler azalır , böbrek ve karaciğerin etkinliği artırır .

Bu tedavi sırasında iyi sonuç elde etmek için tuzsuz diyet takip edilmelidir . Terapinin sonunda idrar bulanık ve mukoza kıvamında olur . Bu da vücudun temizlenmesi demektir .

Detoksa başlamak için 4 bardak alın ve hepsini ayrı ayrı numaralayın . Önemli olan , bardakları karıştırmamanız . Pirinç 4 gün sırılsıklam kalmalıdır .

1. gün

Sabah pirinci yıkayıp 2-3 çorba kaşığı bardağa dökün , üstüne soğuk su alın . Bardağın ağzını kapatın ve ertesi güne kadar bekleyin.

2. gün

Sabah bardaktaki pirinci süzgüde yıkayın , sonra yeniden üzerine soğuk su alın .

Bundan sonra 2. bardağa 2-3 çorba kaşığı yıkanmış pirinç dökün , üstüne soğuk su alıp 1. bardağın yanına koyun .

3. gün

1. 1. ve 2. bardaktaki pirinçleri yeniden süzgüdeyıkayın ve üzerine soğuk su alın .

2. 3. bardağa 2-3 çorba kaşığı yıkanmış pirinç döküp üzerine soğuk su alın .

4. gün

Birinci, ikinci ve üçücü  bardaktaki pirinci sırayla süzgüde yıkayın ve üzerine soğuk su dökün.

Dördüncü  bardağa yıkanmış pirinç döküp üstüne soğuk su alın .

5 gün

1-) Birinci bardaktaki  pirinci yıkayıp ondan lapa pişirin . Pirinci çok kaynatmayın , lapa cıvık olmalı. Yemeden 20-30 dakika önce bir bardak su için . Aynı zamanda düğümü çiğ halde de yemek faydalıdır , 4 gün boyunca yumuşamış olur . Pirinci yedikten sonra 4 saat boyunca hiçbir şey yemeyin ve su içmeyin .

2-) Boşalmış bardağa yeniden pirinç dökün ve üzerine soğuk su alıp lap akıyor sıraya koyun . Bunu 2 ay içinde tekrarlamak gerekir . Sabah pirinci yedikten sonra aynı kural ile yenisini hazırlamak gerekir . Öğle ve akşam yemeğine istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz . Çorba tuzu , acı ve ekşi yiyecekler , alkol ve sigaradan kullanmak olmaz .

Pirinç ile detoks yapmanın hiçbir yan etkisi yoktur . Bazıları işlemin öncesinde biraz halsizlik hissedebilirler . Bunun üstesinden gelmek için  daha fazla dinlenin .

Pirinç ile organizmanın temizlenmesi sürecini yılda 1-2 kez geçirmek gerekir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu