Sağlık

Sigaranın Zararını Azaltmak İçin Tartar Kreması Kullanın

Tartar kreması beyaz, kokusuz bir tozdur. Üzüm suyu, şarap haline gelmek için fıçılarda fermente edildiğinde, geride bir tortu kalır. Bu madde saflaştırılır ve tartar krem ​​olarak bilinen beyaz bir toz halinde yapılır. Bu nedenle, asidik bir şarap yan ürünüdür.

Kimyasal isimler potasyum asit tartarat, potasyum hidrojen tartarat ve potasyum bitartrattır. Tartar kreması, çay kaşığı başına 495 mg potasyum bakımından zengindir ve müshil etkisi vardır.

Tartar kreması pişirme kullanımlarıyla tanınır (yumurtaları ve kremleri stabilize eder ve nihai ürüne hacim ve kalınlık kazandırır). Bununla birlikte, başka birçok kullanım alanı vardır.

Nikotin’i Vücuttan Çeker

Tartar kreması sigarayı bırakmada yardımcı olur. Nikotin salmastrasını ter bezleriniz ve eleme izleriniz üzerinden göndererek yapar. Bu güçlü bağımlılık, bu güçlü ilaçla geçmişiniz olabilir.

Bir çay kaşığı tartar kremasını günde bir kez bir bardak portakal suyuna karıştırın. Portakal suyu vücudun geri çekilme ile mücadele etmesine yardımcı olur ve vücudun C vitamini seviyesini yükseltirken, tartar kreması nikotin detoksifikasyon işlemine başlar.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Azaltır

Tartar kreması, vücudun pH seviyesini geri getirerek idrar yolu enfeksiyonlarını azaltabilir. Dahası, iç bakterileri öldürür.

Yarım çay kaşığı yarım bardak ılık suya karıştırın ve günde bir ila iki kez içilir. Vücudunuzun aynı zamanda enfeksiyonu itmek için C vitaminine ihtiyacı olacağından, bir miktar limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Mide ekşimesi yardımcı olur

Acı mide ekşimesi hissi stres veya baharatlı yiyeceklerin bir sonucu olabilir. Neyse ki, tartar kremi bu tatsız deneyim için acil bir çözüm olarak kullanılabilir.

Yarım çay kaşığı tartar kreması ile yarım çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırın ve ılık veya ılık bir bardak su ile karıştırın. Rahatlama çözeltiyi içtikten sonra birkaç dakika içinde gerçekleşmelidir.

Sivilce davranır

Tartar kreması sivilce gibi cilt problemlerinizi tedavi edebilir ve ortadan kaldırabilir. Ancak, topikal olarak uygulanmamalıdır. Tartar kreması toksinlerin vücudunu temizler ve fazla yağ birikimini azaltır.

1tsp krema tartar ve 8 oz su ile karıştırılarak bir içecek hazırlayın. Bu ilacı günde bir kez iç.

Kan basıncını düşürür

Yüksek potasyum seviyesi nedeniyle, tartar kreminin tansiyonu düşürme özelliği vardır. Kan basıncınız yüksek olduğunda, sodyum alımınızı azaltmanız ve potasyum alımınızı artırmanız gerekir.

1 tatlı kaşığı tartar kreması ve bir bardak su karıştırın. Geceleri iç.

Daha fazla tartar yararı için, aşağıdaki videoya bakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu