Hastalıklar

Siğil Giderme için Doğal Çözümler

Siğiller nedir?

Siğiller insan papilloma virüsünün (HPV) neden olduğu cilt büyümeleridir. Vücudun herhangi bir yerinde büyüyebilir ve siğil aylarca görünmese de, vücudun herhangi bir yerine veya başka birine kolayca yayılabilir. Her biri vücudun belirli bölümlerinde bulunan ve benzersiz görünümleri olan birkaç tür vardır.

Siğiller için Ana Telafiler

Hiçbir evde tedavi herkes üzerinde işe yaramaz, ancak çoğu ucuz, güvenli ve çoğu zaman etkilidir. Çoğu siğil sonunda kendiliğinden kaybolacak olsa da, daha hızlı bir şekilde alınabiliyorsa hiç kimse aylarca beklemek istemez.

Muz Kabukları – Siğiller İçin Ev Çözümü

Bu doğal ilaç çok başarılı. Bu basittir – siğil üzerine bir parça muz kabuğu koyun, cildinizi çıkarın, bantlayın ve bir gece bekletin. Daha az olgunlaşmış muzlar, şifa verici ajanın yaşla daha az etkili göründüğü için en iyi sonucu verir.

Olumlu düşüncenin Gücü

Çift kör bir çalışmada 5 hafta boyunca haftada bir kez hipnoz geçiren siğilleri olan bir grup insan varken, siğilleri olan ikinci bir grup hipnoz alamadı. İnsanların hiçbiri siğilleri tedavi etmedi. Nihai sonuç, ‘hipnoz grubunun’ siğillerinin çoğunun yok olması, diğer grubun ise yok olmasıydı.

Koli Bandı

Bir siğilin koli bandı ile örtülmesi siğilin büzülmesine ve kaybolmasına neden olur. Bu evde tedavi genellikle 1-2 ay sürer.

Elma sirkesi

ACV etkili bir alternatif tedavi olarak çalışır. Siğilleri bir gecede tutulan nemli bir kağıt mendilin 2 hafta içinde siğilleri giderdiği bildirilmektedir.

Sarımsak

Siğiller üzerinde sürünen sarımsak dişlerini kazımak, yıllarca denenmiş ve doğru bir çözüm olmuştur. Bazı insanlar günde 3 kokusuz sarımsak kapsülü almanın işe yaradığını fark eder. Sarımsaktaki antibakteriyel, antiviral ve anti-enflamatuar faydalar her zaman faydalıdır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek

Doğal bütün yiyecekler bağışıklık sisteminin siğillerle savaşmasına yardımcı olur. Sarımsak, tatlı patates ve ayçiçeği tohumu birkaç iyi seçenek. Günlük alınan elma sirkesi tonik her zaman iyidir.

İnsanlar yüzyıllar boyunca siğiller için birçok alternatif tedavi denediler. Güçlü bir bağışıklık sistemi kurmak, siğillerle savaşmanın ve kronik tekrarlamaların yanı sıra basit ve ucuz ev ilaçlarını önlemenin anahtarı gibi görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu