Sağlık

Stres, Ruhsal Sağlık, ve Sömürü

Çoğumuz iş ve aileden kaynaklanan baskıyla uğraşmak zorundayız. Stres, depresyon ve akıl sağlığı konuları dışarıdaki baskılardan kaynaklanabileceği gibi sağlık şartlarından da kaynaklanabilir.

Bu bölümdeki bilgiler ile sorununuz olup olmadığını, tedavi olma ve rahatsızlığınızın tekrarlamasını önlemenin yollarını öğrenebilirsiniz. Sağlık hizmeti alma ve ödeme stresli bir süreç olabilir fakat Arı Kovanı size yardımcı olmak için yanınızda.

“İyi” Stres ve “Kötü” Stres
Aile, para, iş ve okul stresin en önemli sebeplerindendir. Çok fazla stres sağlık sorunlarına yol açabilir ve arkadaşlarınız ve ailenizle olan ilişkinizi etkileyebilir. Stresin hayatınızda neden olduğu gerginliği kontrol etme yolları mevcuttur. Stres hakkında daha fazla bilgi edinin.

İstismar
İstismarın farklı çeşitleri vardır: duygusal istismar, aile içi şiddet ve cinsel istismar. İstismara uğradığınız için utanmanıza gerek yok çünkü yalnız değilsiniz. Ne kadar çabuk yardım alırsanız durumunuz o kadar çabuk iyileşir. Daha fazla bilgi edinin.

Depresyon
Depresyon vücut, ruh hali ve düşünceleri içine alan bir hastalıktır. Yeme ve uyuma alışkanlıklarınızı, kendiniz hakkında hissettiklerinizi ve olaylar hakkındaki düşüncelerinizi etkiler. kendinizi üzgün hissetmekten veya toparlamaya çalışmaktan daha fazladır ve kafanızdan atamanız mümkün değildir. Ne yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu