Yaşam

Zayıflamak için Çözümler

Diyetler boldur, ama hangisi en iyisidir? Kilo kaybına yönelik eski ilaçlar, bir süredir bulundukları ve denenmiş ve doğru oldukları için en etkili olma eğilimindedir. Elma sirkesi ve tarçın gibi iki doğal tedavi kürleri etkinliği hakkında dünya çapında yazılmış binlerce referans vardır.

Kilo Vermek İçin Eski Çözümler

Kilo kaybı için bazı ev ilaçları yüzyıllar öncesine dayanıyor. Bazıları basitçe sağduyulu, bazıları ise tarçın ve elma sirkesi gibi arkalarında duran araştırma makalelerinin puanlarını alır.

Elma sirkesi İksiri

Elma sirkesinin kalorileri yakmanıza ve göbek yağını kaybetmenize yardımcı olması için en iyi doğal tedavi olduğu söylenir. Aynı zamanda kalp hastalığı için en iyi ilaçlardan biridir.

Yüzlerce okurumuz son 15 yılda kilo kaybı için organik ACV kullanmanın başarılı olduğunu bildirdi.

Tarçın

Tarçın sadece lezzetli bir baharat değil, sağlık açısından birçok faydası var; Metabolizmayı arttırır, kan şekeri düşürür, tip 2 diyabete yardımcı olur ve kilo verme yaşam tarzının bir parçası olur. Kahvaltıda yulaf ezmenize biraz tarçın ekleyin . Kahvenize veya çayınıza serpin.

Greyfurt

Greyfurt seviyorsanız, yemeklerden önce yarım greyfurtun kilo kaybına neden olabileceğini öğrenmek sizi mutlu edecektir. 1  Greyfurt kuşaktan kuşağa aktarılan eski kilo kaybı ilaçlarından bir tanesidir.

Egzersiz

Etrafında hiçbir yolu yoktur; kilo vermek ve uzak tutmak istiyorsanız, egzersiz yapın. Egzersiz yaparak yağ yakmak daha iyi hissetmenizi ve genel sağlığınızı iyileştirmenizi sağlar.

Yapmaktan hoşlandığın bir şey bul. Günlük bir yürüyüş kadar basit olabilir. Televizyon izlerken, her akşam 10 dakika boyunca mini trambolin üzerinde atlama ipi veya ribauntla atlama olabilir. Spor salonunda bir arkadaşla tanışmak sadece eğlenceli değil aynı zamanda hesap verebilirliği de sağlıyor.

Keten tohumu

Öğütülmüş keten tohumu bol miktarda besin ve lif içerir. Diyetinize keten tohumu eklemek, genel kalori alımını azaltmanıza yardımcı olmak için midede tam bir his vermenin yanı sıra sindiriminizin iyi çalışmasına yardımcı olur. Salatanıza, güler yüzlü veya yulaf ezmenize bir kaşık dolusu keten tohumu ekleyin. Keten tohumu aynı zamanda kilo dengesini kolaylaştırarak hormonları dengelemeye yardımcı olabilir.

İyi sıvılar

Kronik hafif dehidratasyon yaygındır. Tüketmek için kaliteli sıvılar sağlık ve cilt tonunuzu geliştirir. Midenizdeki daha fazla sıvı yemek için daha az yer bırakacaktır. Günde 8 bardak saf su alın. Bitkisel çay da harika. Yeşil çay, kilo kaybına neden olan kateşinler içerir. Yeşil çay kafein içerir, bu yüzden akşamları içmeyin!

Soda yerine kafein, şeker ve suni tatlandırıcı ekin, bunun yerine karbonatlı suyu deneyin. Size gazlı ağız hissi verecek ve sindiriminize yardımcı olabilir.

Yüksek Su İçerikleri

Çok miktarda su içeren yiyecekler nemlendirmeye yardımcı olabilir ve sizi daha az kalori ile doldurur. Kuru çerez tipi kraker gibi krakerler gibi yiyeceklerde fazla yemek kolaydır. Karpuz, çilek, elma püresi veya yoğurt gibi taze meyve ve sebzelere ulaşın.

Hindistancevizi yağı

Önemli orta zincirli trigliseritler içeren hindistancevizi yağı, kilo kaybına yardımcı olabilecek sağlıklı bir yağdır. Tereyağı ve hidrojene yağlar için hindistancevizi yağı. Yağ aynı zamanda harika bir doğal antiviral ve antienflamatuardır.

Yeme Modellerini Değiştirme

Aralıklı oruç diyetleri genellikle başarılıdır ve ailenizin ve arkadaşlarınızın ne yediğini yemenize izin verir, sonunda bazı öğünler geçirirsiniz. “Pencere diyetleri” her gün yalnızca 8 saatlik bir sürede yemenizi teşvik eder. Doğal olarak zamanla daha az yiyeceksin. Her gün 8 saatte kendinizi mahrum hissetmeyeceksiniz.

Haftada bir veya iki kez kalorileri oruç tuttuğunuz ya da sınırladığınız diyetler, özel bir planlama yapmadan ortalama kalori alımınızı azaltır, bunun dışında çok fazla yemek yemeden yapabileceğiniz iki günü!

Günün geç saatlerinde büyük öğünler yemekten kaçının. Akşam yemeğini en hafif yemeğin yap. Daha çok tüketilen kalorileri yakmak için gününüzün çoğunu alırken daha büyük bir kahvaltı veya öğle yemeği yiyin.

Hesap verebilirlik

Kilo verme yolculuğunuzu paylaşacağınız bir arkadaşınızın olması, denemeler ve zaferler hedeflerinize ulaşmada çok yardımcı olabilir. Arkadaşın yanındaysa (çok rekabetçi veya kesilmiş bir boğaz arkadaşı seçmeyin), daha da iyisi.

Uzun Süreli Zayıflama Başarı Stratejileri

Her zaman herhangi bir kilo kaybı diyet ve / veya bitkisel veya ek iddiaları desteklemek için çalışmalar arayın. Aşağıdakilerden kaçınmalısınız:

Gerçek Diyet Olmak İçin Çok İyi

Eğer hayatınızın geri kalanında lahana çorbasıyla yaşıyorsanız, sadece hedefinize ulaşabilir ve orada kalabilirsiniz, ancak uzun vadede herhangi bir eğlence ya da arkadaşınız olmayacak. Sadece sen ve lahana çorbun olacak.

Diğer insanları para kazandıran diyetler

Diğer insanları zengin edecek bir diyetten şüphelenin. Bu moda diyetler gelir ve gider. Bu arada bir ya da birkaçı kitaplarını, ürünlerini, programlarını ve eklerini satarak zenginleşti. Genellikle bu diyetler kısa vadeli başarı sağlar. Uzun mesafe boyunca yeni sağlık sorunlarına neden olan genellikle beslenme yetersizlikleri vardır.

Sizi Diğerlerinden Ayırabilen Diyetler

Özel malzemelerle özel bir şekilde hazırlanan yiyecekleri tüketmenizi gerektiren diyetler pahalı, sıkıcı ve yalnız olabilir. Her sabah özel bir yüzlü olan bir şeydir, ancak arkadaşlarınızla yemek yiyememek veya ailenizle birlikte yemek yemekten zevk alamamak. Çünkü insanlar birlikte yemek yemek, ilişkilerin önemli bir yönüdür. Her yemeğinizi dudaklarınızı geçen her bir yemeği değerlendirmek için harcamanız gerekiyorsa, artık insanların tadını çıkarmayacaksınız ve yemeğinizin de tadını çıkarmayacaksınız.

Diyet hapları

Reçeteli diyet hapları kısa vadede işe yarayabilir, ancak sıklıkla uzun süreli yan etkileri olabilir. Birisinin bu ilaçları kullanımınızdan para kazandığını düşünün.

Gıda dışı

Gerçekten bir hiç için bir şey elde edemezsin. Yiyecekler için kimyasal ikameler çıkıyor ve kilo sorunlarına çözüm gibi görünüyor. Bununla birlikte, zaman geçtikçe, “yapay yağ” ve “yapay şeker” in sağlık açısından korkunç sonuçları olduğu ortaya çıkmıştır.

Yaşam İçin Kilo Verme

Genel Sağlığınızda İyileştirmeler yapın

Sağlık sorunları kilo vermeyi zorlaştırabilir. Hormonal problemler, kandida enfeksiyonları veya kronik bir asidite durumu, ne yediğinize dikkat etseniz bile vücudunuzun kilo almasına neden olabilir. Bildiğiniz sağlık sorunlarınız varsa ve bunları çözmeye çalışıyorsanız, denemeden kilo vermeye başlayabilirsiniz. 

Hormonlarınızı Dengeleyin

Östrojen baskınlığı veya düşük tiroid metabolizmanız üzerinde korkunç bir etkiye neden olabilir, bu da kilo almanıza ve kahramanca çaba göstermeden kilo vermenize neden olabilir. Hormonlarınızı dengelemek için doğal ilaçlar daha iyi hissetmenizi ve kilo vermenizi kolaylaştırır.

Sistemik Enfeksiyonları İyileştir

Vücudun hasta olursa işe yaramaz. Beslenme ve aşırı antibiyotik kullanmayan diyetler nedeniyle, kronik kandida  sorunları boldur. Bu sorunu çözmek, kilo vermeyi kolaylaştırmanın ilk adımıdır.

Asitliği Azalt

Vücudunuz asidik bir durumda ise, sağlığınız gelişmeyecek ve kilo kaybı zor olacaktır. Neyse ki, çoğu iyi beslenme ve bazı alkalize edici çözümler ile vücutlarını daha dengeli bir duruma getirebilecek .

Düzenli Alın

Kabızlık kilo vermeyi zorlaştırabilir. Gerekli besin maddelerini emmek ve düzenli olarak toksinler ve atıklardan kurtulmak için sindirim sisteminizi hareket ettirin. 

Sağlıklı Kilo Alışkanlıkları Geliştirin

Ilımlılık

Yiyeceklerin tadını çıkarın; sadece onlardan daha az zevk al. Daha küçük bir tabak kullanmak veya tabakınızı daha az yiyecekle doldurmak ve yavaş yemek, yiyeceklerin tadını çıkarmanıza, daha az yiyecekle doyurmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

şükran

Yemeğinizi alt etmek yerine her yemeğin tadını çıkarmak için zaman ayırın. Yavaş yavaş çiğneyin. Çatalınızı koyun ve beraber yediğiniz insanların tadını çıkarın. Daha az yiyeceksin ve yediklerinden daha memnun olacaksın.

Daha az miktarda yiyecek için minnettar olun. İlkinden zevk al, böylece geri dönüp saniyelere ihtiyacın olmayacak, çünkü ilklerin çok zordu.

Denge

“Sahip olamıyorum” yiyeceklerinin uzun listeleri onları daha çok arzu edilen ve yoksunluk duygunuzu daha da güçlendirir. Eğer bu yiyeceklerden birine düşmeniz gerekiyorsa, suçluluk duyuyorsunuz demektir. Yemek iyi bir şey. Yiyeceklerin kendinizi suçlu hissettirmesine izin vermek, yeme bozukluğu yoluna gitmenin bir yoludur.

Bunun yerine, daha fazla tam gıda ve daha az işlenmiş gıda tadını çıkarmaya odaklanın. Ültimatomlar yerine, yiyeceklerinizi farklı bir şekilde dengelemeniz yeterli. “Asla” sizi mahrum hissetmenize neden olabilir. “Bazıları” veya “sonraları” kendi kendini kontrol etme konusunda kendini iyi hissetmeni sağlar.

Suçluluk HAYIR deyin

Yemek yemekten kendinizin suçlu hissetmesine izin vermeyin, düşündüğünüzden daha fazlasını yediniz veya “hayır-hayır” olarak saydığınız bir şeyi yediğiniz için yemeyin. Kendini sahte suçluluktan kurtar.

Kim Olduğunuzdan Memnun Olun

Kilo verme hedeflerinizin sizin için makul olduğundan emin olun. İnsanlar tüm şekil ve boyutlarda gelir. Dünyanın tek bir çiçek türü ile ne kadar sıkıcı olacağını. Kendi şeklinde güzel ol. Mutlu gülüşün, senin güzelliğine, senin düşündüğünden daha fazla katkıda bulunur.

Can sıkıntısı yemek için alternatifleri bulmak

Bazen yemek yersiniz, çünkü sıkılırsınız ya da yalnızsınız. İhtiyacınız olmadığında ve yanlış nedenlerden dolayı sizi yemekten alıkoymak için alternatif seçeneklerin bir listesini yapın. Yürüyüşe çık. Yapılacaklar listenden bir şey yap. Teşvik gerektiren biriyle iletişim kurun. Bir bardak su iç. Bir şarkı söyle. Bir sürüşe çıkın (ama sürüşe değil!)

İyi Yemeklerin Tadını Çıkarın:

  • Bütün gıdalar
  • İyi Yağlar (Hindistan Cevizi yağı, zeytinyağı)
  • meyve
  • Saf su
  • sebzeler

Nadiren Bu Yiyeceklerin Keyfini Çıkarın:

  • İşlenmiş gıdalar
  • şekerler
  • Basit Karbonhidratlar
  • Sodalar
Kilo vermeye başlamak için bugün pratik yapmaya başlayabileceğiniz pozitif bir değişiklik seçin. Ardından gelecek hafta bu makaleyi tekrar okuyun ve başka bir değişiklik yapın. Alışkanlıkları olana kadar uygulamalarınızı değiştirmeye devam edin. İstenmeyen ağırlığı azaltmak ve uzun vadede uzak tutmak için en iyi çözüm budur. Hızlı kilo kaybı planları genellikle ateşi geri alır. Yo yo diyet sadece kilo vermeyi zorlaştırır ve zorlaştırır. Yemeğinizin tadını çıkarın ve sizin için rahat bir kiloya ulaşmak ve orada kalmak için üretken değişiklikler yapın!

Eğer sağlık probleminiz varsa veya diyabetikseniz, diyetinizde önemli değişiklikler yapmadan önce doktorunuza başvurun. Özellikle kalp problemleri öyküsünüz varsa, yorucu bir egzersiz programına başlamadan önce bir doktorun iyileşmesi önerilir.

Kaynak: earthclinic.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu